Telefonunuzu Değiştirecek 3 Ücretsiz Android Launcher

Akıllı telefon sektörünün en büyük iki işletim sisteminden biri olan Android, kullanıcılara sunduğu birbirinden farklı onlarca özelleştirme seçeneğiyle ön plana çıkıyor. Özellikle farklı geliştiricilerin yayınladığı “launcher” (başlatıcı) adı verilen arayüz uygulamaları, kullanıcılara daha özgür bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

Bu noktada bazı başlatıcı uygulamaları, son derece sade ve şık arayüzler sunarken; bazıları da ilk bakışta çok daha karmaşık görünen ve profesyonellik arayan kullanıcılara hitap ediyor. Biz de bu içeriğimizde akıllı telefonlarınızda tercih edebileceğiniz 3 farklı ücretsiz başlatıcı uygulamasına yakından bakacağız.

Apus Launcher

Uzun zamandır Android Launcher uygulamaları arasında kendine yer bulan Apus, basit ve şık arayüz ikonlarıyla ön plana çıkıyor. Ayrıca içerisinde bulunan “Boost” modu sayesinde batarya ömrünüzü de uzatabiliyorsunuz. Ancak uygulama içerisinde çıkan reklamlar ve ana ekrandan bir türlü kaldırılamayan saat eklentisinin bir süre sonra can sıkıcı olabileceğini de belirtelim.

POCO Launcher

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markası POCO’ya ait olan bu başlatıcı, esasında Mi Launcher ile benzer özellikler taşıyor. Başlatıcının öne çıkan özellikleri arasında minimalist tasarım, kişiselleştirme, kolay arama ve yüksek performans bulunuyor.

Microsoft Launcher

Adından da anlaşılabileceği üzere Microsoft’un Android cihazlar için geliştirdiği bir başlatıcı uygulaması olan Microsoft Launcher, son derece özelleştirilebilir yapısıyla telefonunuzdaki her şeyi düzenlemenize olanak sağlıyor. Akıcı bir Android deneyiminin yanında daha az bellek kullanımı ve pil tüketimi optimizasyonu gibi birçok performans geliştirmesi de bu başlatıcının dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

Android cihazlarınızda tercih edebileceğiniz 3 farklı başlatıcı uygulamasını listelediğimiz yazımızın burada sonuna geliyoruz. Uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak için hemen yukarıdan videomuzu izleyebilir, tavsiye ettiğiniz başlatıcı uygulamalarını yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Webtekno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir