Patronun Yeni Arabası Taycan Turbo S’i Pistte Denedik!

Taycan modeli ile elektrikli otomobil pazarına giriş yapan Alman üretici Porsche, Taycan Turbo S modeliyle son yılların en çok konuşulan otomobillerinden birine imza attı. Daha önce Tesla Model S ile de drag yarışında karşı karşıya gelen Taycan Turbo S, 0-100 kilometre hızlanması ve performansıyla adından övgüyle söz ettiriyor.

Biz de bu içeriğimizde pek çok kişinin hayalini süsleyen Porsche Taycan Turbo S’i yarış pistinde test ettik. Gelin, neler yaşadığımıza daha yakından göz atalım.

Porsche Taycan Turbo S neler sunuyor?

Launch Control özelliği sayesinde 0’dan 100 kilometreye yalnızca 2,8 saniyede ulaşabilen Porsche Taycan Turbo S, tam 761 beygir gücünde ve 1050 Nm çekişe sahip. Saatte maksimum 260 kilometre hıza çıkan araç, 560 kW gücünde bir bataryayı da bünyesinde barındırıyor ve her 100 kilometrede 28,5 kW enerji harcıyor.

Biri ön aks, diğeri arka aks üzerinde olmak üzere iki elektrikli motora sahip olan Turbo S, bu sayede dört çeker hale geliyor. Haliyle kalkış, sürüş ve yavaşlama esnasında benzinli spor otomobillere kıyasla çok daha çevik hareketler sergileyebiliyor. Videoda da görebileceğiniz üzere, pistteki kalkış anında içindeki yolculara Newton’un birinci yasası olan eylemsizliği tam anlamıyla yaşattığını da söyleyebiliriz.

Porsche’nin elektrikli otomobil pazarındaki gözbebeği Taycan Turbo S ile ilgili anlatacaklarımız bu kadar. Otomobilin fiyatı, özellikleri ve merak edilen diğer detayları videomuzdan öğrenebilirsiniz. Keyifli seyirler.

Kaynak : Webtekno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.