MIUI 12.5 Güncellemesini Alacak Xiaomi Telefonlar

Kısa süre önce yeni nesil amiral gemisi Mi 11’i tüketicilerin beğenisine sunan Xiaomi, lansman sırasında akıllı telefon arayüzü MIUI’ın en yeni sürümü olan MIUI 12.5’i de duyurdu. Böylece önümüzdeki dönemde Xiaomi, Redmi ve POCO akıllı telefonlara gelecek özellikleri de öğrenmiş olduk.

Xiaomi, MIUI 12.5’i ile gerçekleştirdiği performans iyileştirmesini anlatmak için oldukça uzun zaman ayırdı. Şirket, MIUI 12.5 ile birlikte gömülü halde gelen uygulama sayısını dokuza düşürdüklerini ifade ederken; uygulamalar arası geçiş animasyonlarının da iyileştirildiğini ve görece daha iyi performans elde edildiğini belirtiyor.

Xiaomi, MIUI 12.5 ile sistem uygulamaları sayısını 9’a düşürdü

Xiaomi’nin açıklamalarına göre MIUI 12.5, MIUI 11’e kıyasla yüzde 25’e varan enerji tasarrufu sağlıyor. Dahası, MIUI 12’nin Süper Duvar Kağıtları özelliği, Mountain Snow adlı yeni bir özellik ile iyileştirilmiş durumda. Bu özellik ile duvar kağıdınız, günün hangi saatinde olduğunuza göre değişiyor.

MIUI 12 Süper Duvar Kağıtları Mountain Snow özelliğinin gösterildiği video

Xiaomi, MIUI 12.5’in seslerini tasarlarken doğadan ilham aldığını belirtiyor ve arayüze rüzgardan hayvan seslerine kadar pek çok doğal ses eklediğini ifade ediyor. Buna göre bildirim sesini bir kuş cıvıltısı, ya da alarmınızı bir rüzgar hışırtısı yapabileceksiniz.

MIUI 12.5 animasyonlarının gösterildiği video

MIUI 12.5 ile birlikte arayüze haptic dokunma teknolojisi de entegre ediliyor. Böylece akıllı telefon deneyiminiz, görme ve duymanın ötesine çıkarak dokunma ile gelişecek. Zira MIUI 12.5, titreşim motoru ile uyumlu çalışarak dokunduğunuz yüzeye göre farklı dokunmatik geri bildirimler gönderecek.

Xiaomi, MIUI 12.5 ile birlikte panoya, konum verisine ve galeriye erişim için yeni izinler getiriyor. Tamamen gizlilik odaklı olan bu izinler, uygulamaların kullanıcı verisine doğrudan erişimini zorlaştırıyor. Ayrıca artık Mi Browser, web sitelerinin arka planda çalışıp çalışmadığı ya da güvenli olup olmadığı konularında da kullanıcılarıları sürekli olarak bilgilendirecek.

MIUI 12.5 güncellemesi alacak Xiaomi telefonlar

  • Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, 10 Ultra ve Mi 10 Youth Edition
  • Redmi K30, K30 5G, K30 Pro 5G, K30i 5Gv, K30S Ultra ve K30 Ultra
  • Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 SE
  • Xiaomi Mi CC9e ve Mi CC9 Pro
  • Redmi K20 ve K20 Pro
  • Redmi 10X 5G ve 10X Pro 5G
  • Redmi Note 9 5G
  • Redmi Note 7 ve Note 7 Pro

Kaynak : Webtekno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.