iPhone 12 Pro ile iPhone Mini’yi Karşılaştırdık

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni nesil iPhone 12 ailesini geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olmak üzere toplam 4 adet akıllı telefondan oluşan seri, bu sayede her bütçeye hitap etmeyi başarıyor.

Bu içeriğimizdeyse yeni bir iPhone 12 almak isteyen ancak hangi modeli alacağına karar veremeyenler için en uygun fiyatlı yeni nesil iPhone olan iPhone 12 mini ile serinin tepe modellerinden iPhone 12 Pro’yu karşılaştıracağız. Gelin, iki cihaz arasındaki farklara daha yakından göz atalım.

iPhone 12 mini vs iPhone 12 Pro

İki telefon arasında boyutlar dışında da bazı farklar mevcut. Bu noktada Pro modeli, iPhone 12 mini’den yaklaşık 15 mm daha uzun ve yaklaşık 7 mm daha geniş. Kalınlık olarak birebir aynı olan cihazlar, kullanılan malzeme türü ve kalitesi noktasında birbirinden ayrılıyor. iPhone 12 mini, alüminyum tasarımla karşımıza çıkarken Pro’da ise paslanmaz çelik kullanıldığını görebiliyoruz. Malzeme ve boyut farkından dolayı Pro modelinin küçük kardeşinden 55 gram daha ağır olduğunu da belirtelim.

Ekran tarafına geçtiğimizde iPhone 12 mini’nin ekranı 5,4 inç, 12 Pro’nun ekranı ise 6,1 inç büyüklüğe sahip. Apple’ın Super Retina XDR adını verdiği OLED ekranla donatılan her iki telefon da Ceramic Shield teknolojisiyle korunuyor.

Donanımdan da bahsedecek olursak her iki telefon da A14 Bionic işlemciyle geliyor ancak bellek tarafında işler biraz değişiyor; iPhone 12 mini 4 GB, Pro ise 6 GB RAM’e sahip. Depolama tarafındaysa mini modelinde 64, 128 ve 256 GB; Pro’da ise 128, 256 ve 512 GB dahili depolama seçenekleri kullanıcılara sunuluyor.

Son olarak iki cihaz arasındaki en temel farklardan biri de kameralar. Bu noktada her iki telefonda da birebir aynı olan 12 MP’lik ultra geniş ve yine 12 MP’lik geniş açılı iki kamera var fakat Pro’da ekstra olarak 12 MP’lik bir telefoto kamera ve LiDAR sensörü yer alıyor.

İki cihaz arasındaki temel farklar bu şekildeydi. Daha fazla bilgi edinmek için hemen yukarıdan videomuzu izleyebilirsiniz.

Kaynak : Webtekno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir