Frigo-Pak 2013-2019 yılları arasında kümülatif % 314 büyüdü

Frigo-Pak Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 2013-2019 yılları arasında kümülatif % 314 büyüme sağladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, son günlerde şirketin paylarının BİST’deki değer kaybı sebebi, stratejik ortaklık ve Doysan hisselerinin satılması ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Şirketin 2013-2019 yılları arasında bütün olumsuz şartlara rağmen satışlarının kümülatif yüzde 314 büyüme sağladığının belirtildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

”Bugün itibarı ile de satışlarımız 2020 yılında yüzde 24 büyüme sağlamıştır. Yıllık kesin rakamı da ocak ayının ikinci yarısında açıklayacağız. Yani hisselerimizin değer kaybı şirketimiz performansı ile ilgili değildir. Stratejik ortaklık için ise görüşmeler yapılmış ve yapılmaya devam edecektir. Ancak şunu söylemek isteriz ki stratejik ortaklık arama sebebimiz ihtiyaçtan değil, uzun vadede şirketimizin kuvvetlenmesini sağlayacak bir ortakla işbirliği yapmaktır. Bugüne kadar şirketimizin büyüme, yatırım ve müşteri odaklı prensiplerine uygun bir ortak profiline rastlanamamıştır. Böyle bir ortak bulunup ana konularda mutabakat sağlandığında tabii ki açıklama yapılacaktır. Doysan hisselerinin satışı tamamen icra dairesi ve Garanti BBVA uhdesinde olup, bizim ilgimiz ve söz hakkımız yoktur. Bu konu ile ilgili yatırımcılarımızın aracı kurumlarıyla temasa geçmesini tavsiye ederiz.”

Hibya Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir