Aşı zamanlaması belirleyici

 

 

“PİYASANIN ROTASI”

Aşı Zamanlaması Belirleyici…

Corona virüsünde güncel durum, vaka sayısı 67,484,165 – tedaviye pozitif cevap veren 46,682,641 – ölü sayısı 1,543,431 kişiye ulaşmıştır.

Piyasalarda aşı iyimserliği ve ABD teşvik paketi görüşmeleri iyimserliği sürerken yukarı yönlü momentum hız kesmektedir. Bu noktada somut haber akışı gerekliliği sürerken, teşvik paketinde Trump’ın tavrı önemli olacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu;

  • Kamuoyuna yansıyan kimi bilimsel araştırmalar, bölgedeki çıkarılabilir doğal gaz miktarının 3,5 trilyon ile 10 trilyon metreküp arasında olduğunu ifade etmektedir. Aynı şekilde bölgede 1,5 ila 3,5 milyar varil civarında petrol rezervinin mevcut olduğu hesaplanmaktadır.
  • Özellikle Türkiye gibi, Akdeniz’in en uzun kıyı şeridine sahip ülkesinin burada yaşanan gelişmeleri tribünden izlemesi mümkün değildir. Biz de hem kendi menfaatlerimizi garanti altına almak, hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki kardeşlerimizin haklarını korumak için süreci çok yakından takip ediyoruz. Ülkemizin, Antalya sahillerine hapsetmeyi amaçlayan plan ve haritaları kabul etmeyeceğini açıkça dile getirdik. Tehdit ve şantajlara boyun eğmeyeceğimizi, emperyalist yayılmacılığa izin vermeyeceğimizi muhataplarımıza ifade ettik. Biz kimsenin hakkını, hukukunu gasp etme peşinde değiliz, biz sadece haklarımızı elimizden almaya çalışan korsan zihniyete karşı dik bir duruş sergiliyoruz

Fiyatlama dinamiklerinde, S&P500 endeksi 3600 seviyesi üzerinde 3684 seviyesinde fiyatlanmaktadır.  Kısa dönemli olarak 3600 üzerinde kalıcılık referans olabilir. ABD 10 yıllık tahvil faizi %0,9543 seviyesinde bulunurken, %1 seviyesine doğru momentumunu sürdürmektedir. Bu noktadan sonra ABD 10 yıllık tahvil faizi %1 ve üzerinde kalıcı olup olmayacağını takip edeceğiz. Altın $1800 seviyesi üzerinde $1831 seviyesinde bulunmaktadır. EURUSD paritesi 1,2112 seviyesinde bulunmaktadır. USDTRY paritesi 7,8511 seviyesi ile 8,00 seviyesi altında fiyatlanmaktadır. 5 yıllık CDS (beyaz) 354.115 seviyesi ile 400 seviyesi altında hareket devam etmektedir. Dolar temasında  (klasik ve bloomberg Dolar endeksleri gerileme öne çıkmaktadır.

Kaynak:GCM Yatırım
Hibya Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir